شرکت جون جایگزین ایرفرانس در تهران

ایرژورنال : شرکت جون جایگزین ایرفرانس در تهران می شود

پایگاه اینترنتی ایرژورنال (air-journal.fr) نوشت شرکت هواپیمائی «جون» از روز پنجشنبه ۶ آوریل (۱۷ فروردین) در پروازهای میان پاریس و تهران ،سومین مقصد طولانی خود، جایگزین ایرفرانس شد. شهر فورتالزا برزیل ، ماهه در سیشل و بمبئی در هند نیز تا پایان ژوئن به مقاصد طولانی این شرکت اضافه خواهد شد. این شرکت از ۵ […]

پایگاه اینترنتی ایرژورنال (air-journal.fr) نوشت:

شرکت هواپیمائی «جون» از روز پنجشنبه ۶ آوریل (۱۷ فروردین) در پروازهای میان پاریس و تهران ،سومین مقصد طولانی خود، جایگزین ایرفرانس شد.

شهر فورتالزا برزیل ، ماهه در سیشل و بمبئی در هند نیز تا پایان ژوئن به مقاصد طولانی این شرکت اضافه خواهد شد. این شرکت از ۵ آوریل ۲۰۱۸ با هدف کاهش هزینه های ایرفرانس سه پرواز هفتگی از فرودگاه شارل دو گل پاریس به فرودگاه امام خمینی تهران خواهد داشت.

کمپانی «جون» در فرودگاه «شارل دوگل» در شمال پاریس استقرار دارد و پروازهای آن میان پاریس و تهران از همین فرودگاه انجام می‌گیرد. در این خط هوائی، «جون» از هواپیماهای ایرباس آ ۳۰۰-۳۴۰ استفاده می‌کند که هر یک دارای ظرفیت حمل ۲۱ مسافر در «فرست کلاس» یا درجۀ یک، ۳۰ مسافر در «بیزنس کلاس یا تجاری» و ۲۲۴ مسافر در بخش عادی یا «اکونومی» است. پروازهای رفت به مقصد تهران روزهای دوشنبه، پنجشنبه و شنبه در ساعت ۱۲ و ۵ دقیقه ازپاریس حرکت و در ساعت ۲۰ و ۵ دقیقه در فرودگاه «تهران-امام خمینی» به زمین می نشیند. پروازهای برگشت روزهای سه‌شنبه، جمعه و یکشنبه در ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه از تهران حرکت و در ساعت ۲۰ و ۵ دقیقه وارد فرودگاه شارل دوگل می‌شود. این کمپانی در این مسیر با شرکت‌های هوائی ایران ایر و ماهان در رقابت است.

شرکت هواپیمایی جون:

اولین هواپیمای ای۳۴۰-۳۰۰ را اواخر ماه مارس ثبت کرد. سه هواپیمای دیگر از شرکت هواپیمایی اسکای تیم SkyTeam نیز برای مسیرهای فورتالزا برزیل در چهارم مه ،‌ ماهه سیشل در ۵ مه (دو مسیر جدید در شرکت ایرفرانس-کی ال ام) و مسیر بمبئی در هند از ۱۸ ژوئن فعالیت خواهند کرد.

شرکت هواپیمایی «جون» یک شرکت هواپیمایی نه چندان گران است که به ایرفرانس تعلق دارد و از اول دسامبر ۲۰۱۷ پروازهای خود را آغاز کرده است. این شرکت برای رقابت با شرکت های ارزان قیمتی که در سال‌های اخیر بخش مهمی از بازار حمل و نقل هوائی را به دست گرفته‌اند، ایجاد شده است.

پرواز میان پاریس و تهران:

چهارمین خط هوائی دور پرواز کمپانی «جون» محسوب می‌شود. این شرکت دوهفته پیش پرواز به قاهره و استانبول را آغاز کرد و روز ۳ آوریل نخستین پرواز خود به مقصد کیپ تاون در افریقای جنوبی را انجام داد. در خطوط هوائی کوتاه، هواپیماهای این شرکت به برلن، بارسلون، لیسبون، رُم و اسلو پرواز می‌کنند. شرکت هواپیمایی «جون» تا سال ۲۰۲۰ دارای ۱۸ ایرباس ۳۲۰ و ۱۰ فروند هواپیمای دورپرواز خواهد بود.

این شرکت امیدوار است: بتواند هزینه‌های پرواز را به نسبت ایرفرانس ۱۵ تا ۱۸ درصد کاهش دهد. با این حال با توجه به اینکه خلبانان این شرکت، همان خلبانان ایرفرانس هستند که همزمان در هر دو کمپانی پرواز می‌کنند، صرفه جوئی‌های صورت گرفته بیشتر به دستمزد میهمانداران و کارکنان پرواز مربوط می‌شود. به گزارش این شرکت ، هزینه‌ها در این زمینه ۴۰ تا ۴۵ درصد کمتر از ایرفرانس خواهد بود