آموزش «کارنه تیر» به شرکت های آفریقای جنوبی

 

 «کارنه تیر»

ترانزیت
انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران به هیئت تجاری و شرکت های حمل و نقلی آفریقای جنوبی آموزش «کارنه تیر» داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران، با توجه به موفقیت عملیات نمونه حمل چند وجهی، تحت کنوانسیون TIR و E.TIR در کشورمان که اخیرا با تلاش امور «کارنه تیر» اتاق بازرگانی و صنایع ومعادن ایران انجام شد و مورد توجه جهانی قرار گرفت، این انجمن دیروز میزبان هیئتی متشکل از مقامات حمل و نقلی و بخش تجاری کشور آفریقای جنوبی همراه با مسئولین اتحادیه بین المللی حمل و نقل جاده ای (IRU) بود.

طی این نشست که به درخواست هیئت مزبور و به منظور آشنایی بیشتر با امکانات کشورمان در زمینه استفاده بیشتر از شیوه فوق صورت گرفت، مسئولان انجمن به ارائه پاورپوینت و تبادل اطلاعات مربوط به تاریخچه انجمن و همچنین قابلیت های حمل و نقل کشورمان در عرصه حمل کالا پرداخته و به پرسش های هیئت مزبور در خصوص چشم اندازها و راهکارهای توسعه همکاری های آتی در زمینه حمل و نقل بین المللی بین ایران و آفریقای جنوبی تحت کنوانسیون تیر پاسخ دادند.

در این نشست توافق شد تا از طریق ارتباطات آتی بین انجمن ایران و انجمن های حمل و نقلی مرتبط در آفریقای جنوبی، نسبت به گسترش فعالیت های تجاری میان دو کشور همکاری لازم به‌ عمل آید.

کنوانسیون «کارنه تیر» یک کنوانسیون بین المللی است که کشورهای عضو، متعهد به ارائه تخفیفات گمرکی برای حمل و نقل بین المللی کالا به کامیون های عبوری از مرزهای یکدیگر هستند.